Šeimos mediacija - tai derybos tarp konfliktuojančių šalių, kurios vyksta padedant neutraliam ir nešališkam tarpininkui - mediatoriui. Kitaip tariant tai taikus ginčų sprendimo būdas, kuomet sprendimą kaip susitarti priima šeimos ginčo šalys.
Skirtingai nei bylinėjimasis, mediacija nėra bauginantis procesas. Mediacija leidžia šalims pačioms ieškoti problemų sprendimų. Mediatorius vadovauja procesui, užtikrina, kad jis vykstų sklandžiai ir pagarbiai, bet sprendimus priimate jūs patys.
Šeimos mediacija suteikia asmenims galimybę sukurti ilgalaikius ir draugiškus sprendimus, net iš pirmo žvilgsnio atrodytų beviltiškose situacijose, kurie būtų naudingi ir jiems patiems ir jų vaikams. Mediacijos metu gali būti sprendžiamas tarp šalių kilęs teisinis ginčas, siekiama atkurti sutrikusį šalių bendravimą ir bendradarbiavimą.
Tai bendradarbiavimu paremtas neformalus, konfidencialus pokalbis tarp šalių, kuris vyks Jums tinkamoje vietoje ir laiku. Tad natūralu, kad mediacijos metu patirsite mažiau streso.
Koks sprendimas tinkamiausias Jūsų ginčo atveju, geriausiai žinote būtent Jūs. Mediacijos metu sprendimai išlieka jūsų pačių rankose, visi susitarimai yra savanoriški.
Jei šalys linkusios bendradarbiauti, paprastai yra keliskart trumpesnė procedūra nei teismo sprendimas. Kuo procesas efektyvesnis, tuo jis trumpesnis, be to mediatorių įkainiai ženkliai žemesni nei profesionalių teisininkų.
Šeimos ginčų mediacija.
Informacija
Ruošiama